Najlepsze smycze do biegania

Sprawność fizyczna jest dla mnie bardzo ważna. Jeśli czytasz ten artykuł, prawdopodobnie jest ona również ważna dla Ciebie. Bieganie z psem może być nie lada wyzwaniem. Na początek musisz się upewnić, czy jesteś kompatybilny ze swoim psem, czy za nim nadążysz lub czy on nadąży za tobą. Dla przykładu, jeśli masz buldoga angielskiego, prawdopodobnie nie będziesz w stanie wyciągnąć go na 10-kilometrowy bieg, raczej będzie to lekki trucht i nie na takim długim dystansie.

Poza tym musisz upewnić się, że masz odpowiedni sprzęt, tak jak zakup dobrych butów do biegania, szortów itp. musisz upewnić się, że masz najlepszą smycz dla psa do biegania. Na szczęście przyjrzeliśmy się temu i mamy kilka sugestii, które będą dla Ciebie pomocne!

Czego szukać w smyczy do biegania z psem

Jest wiele rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, gdy szukasz smyczy do biegania. Chodzi przede wszystkim o znalezienie czegoś, co będzie wygodne dla Ciebie i Twojego psa . Po pierwsze, potrzebujesz smyczy, która jest wystarczająco długa, aby pracować z twoim stylem biegania, wzrostem i wzrostem psa. Sztuką jest znalezienie dla Was idealnej smyczy.

Długość

Jeśli jesteś osobą niższą, długa smycz prawdopodobnie nie jest najlepszą decyzją, ponieważ będzie leżała na ziemi i pozostawi  zbyt wiele luzu dla twojego psa.

Jeśli jesteś wysoki, prawdopodobnie nie najlepiej jest posiadać krótką smycz, ponieważ możesz szarpać się za każdym razem, gdy ty i twój pies jesteście w różnej odległości od siebie. Może to zadławić psa i sprawić, że oddychanie podczas biegu będzie niewygodne.

Możliwość dostosowania

Możliwość dostosowania pomaga rozwiązać wiele problemów związanych z pierwszą omawianą zmienną. Istnieje kilka sposobów regulacji smyczy.

Są smycze, które można regulować za pomocą przycisku. Niektóre są elastyczne, a niektóre nie mają żadnych cech, zamiast tego właściciele psów po prostu zawiązują w nich dobry staromodny węzeł!

Trwałość

To jest dość ważne. Chodzi mi o to, że jeśli nie masz trwałej smyczy do biegania, to przy ciągnięciu i szarpaniu może w końcu się urwać a to może spowodować  ucieczkę psa.

Dobrym pomysłem jest zainwestowanie w wysokiej jakości smycz, która wytrzyma długie lata i nie pęknie, gdy będzie ciągnięta przez silnego psa.

Kolor

Jest to coś, o czym niewiele osób myśli, iż oprócz własnych preferencji kolorystycznych ma to jednak duże znaczenie. Najlepiej zainwestować w jasny, odblaskowy kolor, w ten sposób Ty i Twój pies będziecie widoczni dla kierowców, wrotkarzy, rowerzystów itp.

Smycze obecnie są wyposażone w wiele dodatkowych wspaniałych funkcji, takich jak: jasne i odblaskowe kolory, solidna konstrukcja, oświetlenie LED i szeroka gama rozmiarów.

Na koniec oprócz smyczy możesz sprawdzić, czy uprząż będzie odpowiednia dla Twojego psa. Uprząż jest oklaskiwana przez niektórych, a nienawidzona przez innych, uważamy, że warto ją wypróbować, kiedy kupujesz odpowiedni sprzęt do biegania dla ciebie i twojego psa.

Końcowe przemyślenia

Uważamy, że smycze z zestawem głośnomówiącym to najlepszy wybór dla biegających ze swoimi psami, możesz umocować smycz na swoim pasie co dodatkowo uwalnia Twoje ręce i jest bardzo praktyczne.

Zdecydowanie zalecamy wypróbowanie kilku propozycji występujących na rynku, nieustannie pojawiają się jakieś nowinki, warto wziąć je pod uwagę!