Mój pies uwielbia Frisbee

Jako właściciel psa zastanawiasz się, jak zabawiać swojego zwierzaka i jaka jest najlepsza wspólna gra. Być może Twój zwierzak ma już ulubioną zabawkę, taką jak miś, gumowa piłka lub stary but, ale pragniesz zainteresować go jeszcze jedną zabawką. W takim przypadku rozważ psie frisbee. Twój czworonożny przyjaciel będzie podekscytowany zabawą z nim. W tym artykule dowiesz się wszystkich informacji o dyskach frisbee dla psów i jak wybrać najlepszy.

Kto potrzebuje Frisbee

Każdy właściciel psa wie, że posiadanie zwierzaka to wielka odpowiedzialność. Jesteś całym światem dla tego zwierzęcia i powinieneś dać mu swoją miłość i troskę. Zabawa i wspólne spędzanie czasu to idealne sposoby na pokazanie szczerych uczuć swojemu psu. Dysk frisbee będzie najlepszym zakupem, jeśli:

 • jesteś właścicielem zdrowego psa
 • lubisz bawić się ze swoim psem
 • twój pies jest młody
 • twoje zwierzę jest nadpobudliwe
 • pies jest agresywny
 • twój puszysty przyjaciel powinien się odchudzić
 • chcesz nauczyć zwierzaka, jak słuchać poleceń.

W zależności od materiału, z którego został wykonany, frisbee może być dwojakiego rodzaju: miękki i twardy. W poniższej tabeli porównaliśmy te wersje, wskazując zalety i wady każdej z nich.

Frisbee miękkie:

 • wykonane z tkaniny i gumy
 • kosztowny
 • nieszkodliwy dla zębów
 • długotrwałe
 • używane tylko do zabawy z psami
 • trudniej rzucić

Frisbee  twarde:

 • wykonane z tworzywa sztucznego lub kombinacji tworzywa sztucznego i gumy
 • tani
 • może uszkodzić zęby
 • nietrwały
 • idealny do gier ludzkich
 • leci daleko i szybko

Oczywiście lepiej jest wybrać miękkie frisbee, ponieważ są elastyczne, zdrowsze dla psich zębów. Takie zabawki są droższe, ale są warte swojej ceny, ponieważ frisbee z gumy i tkaniny jest trwałe.

Co stanowi idealny latający dysk dla psa

Przede wszystkim fantastyczny latający dysk wykonany jest z hipoalergicznych materiałów. Jest to najbardziej istotna cecha takiego przedmiotu. Po drugie, jest to trwały psi frisbee, dzięki czemu Twój pies może się nim bawić przez lata. Ważny jest także kolor zabawki, najlepsza psia frisbee musi być jasna, aby zwierzę mogło ją łatwo dostrzec. Kolejną istotną cechą idealnego latającego dysku dla psa jest to, że musi być łatwy do mycia. Należy zabawkę czyścić po każdej grze. A ostatnim kryterium jest rozmiar frisbee. Wybierz małe dla małych zwierząt i dużą wersję dla większych psów.

Czego szukać w psim frisbee

Postaraj się wybrać najlepszą psią frisbee, która będzie odpowiadać cechom i kryteriom wymienionym powyżej, takim jak materiał, rozmiar, trwałość i kolor. Weź pod uwagę charakter swojego psa. W przypadku agresywnego żucia lepiej wybrać gumową frisbee, a jeśli twoje zwierzę uwielbia bieganie i skakanie, weź plastikowy lub materiałowy.

Najlepszy sposób na nauczenie psa gry we Frisbee

Przed nauczeniem swojego zwierzaka gry, najpierw powinieneś przedstawić mu nową zabawkę. Pozwól mu wąchać, lizać i gryźć zabawkę. To rodzaj przełamywania lodów. Następnie spróbuj uczyć poleceń. Na przykład daj swojemu zwierzakowi przysmak i powiedz „daj”. Kiedy pies daje ci dysk, pogłaszcz go. 

Powtórz tę sztuczkę wiele razy, zanim pies przyzwyczai się do szybkiego oddawania dysku. Jeśli twój pies nie oddaje dysku, nie daj mu przysmaku i puść frisbee. Pies musi nauczyć się ścisłej metody działania – rzucasz dyskiem, zwierzę łapie go, a następnie przynosi zabawkę, oddaje, a potem jest dobrym chłopcem, który otrzymuje nagrodę.

Na początku zacznij rzucać frisbee w niewielkiej odległości i kontynuuj pracę nad poleceniem „daj”. Powtórz czynności wiele razy. Stopniowo zwiększaj odległość, rzucaj dyskiem coraz wyżej, pozwól psu złapać go i przynieść do ciebie. 

Warto zwrócić uwagę przy zakupie psiego frisbee

Istnieje kilka ważnych cech, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze zabawek frisbee. Jest to rodzaj zabawki, którą twój pies będzie żuć, lizać, a czasem nawet gryźć z wielką przyjemnością. Dlatego musisz dokonać wyboru na podstawie różnych recenzji.

Materiał

Istnieją różne rodzaje psich frisbee, które są wykonane z różnych materiałów. Twój wybór materiału powinien zależeć od charakteru psa: czy lubi agresywne żucie, czy nie. Weź również pod uwagę, że różne rodzaje frisbee mają różne poziomy flotacji.

 • Materiał – te przedmioty są świetną i bezpieczną opcją do gier zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Frisbee dla psa z tkaniny są łatwe do złapania, a ten rodzaj zabawki dobrze lata. Ale gdy przedmiot się zabrudzi, trudno będzie go umyć. Możesz potrzebować pralki aby wyczyścić tę zabawkę.
 • Guma – zabawki wykonane z gumy są idealne dla dużych agresywnie gryzących psów. Są nieco trudniejsze do rzucenia, ale z drugiej strony te frisbee są łatwe do mycia. Ponadto gumowa frisbee jest elastyczna,  Twój zwierzak może ją zgiąć, aby czuć się komfortowo w jamie ustnej.
 • Plastikowe – są najtańsze, ale dla psów są niewygodne. Poza tym takie zabawki mogą uszkodzić zęby. Te frisbee nie są trwałe, szczególnie jeśli masz psa o aktywnej naturze. Ale plastikowe frisbee mają również zalety. Te przedmioty są łatwe do rzucania i latają na duże odległości.
 • Są też frisbee wykonane z plastiku i gumy. Są trwalsze i łatwiejsze do złapania dla Twojego zwierzaka.

Rozmiar

Weź pod uwagę, że mogą być różne rozmiary psiej frisbee. Powinny być wskazane w opisie produktu. Z reguły są dwa: mały i duży. Jeśli masz Beagle, Affenpinscher lub, na przykład, Boston Terrier, wybierz frisbee dla małych psów. A jeśli twoje zwierzę jest trochę większe niż Husky, Labrador Retriever lub Border Collie, wybierz większą opcję.

Kolor

Ważny jest także kolor frisbee. Eksperci zalecają wybór kolorowych frisbee, ponieważ psy mogą łatwo je dostrzec na trawie, wodzie i na ziemi. A jeśli frisbee przypadkowo spadnie na krzaki, łatwiej będzie go rozpoznać wśród liści i gałęzi.

Flotacja

Jeśli mieszkasz w pobliżu wody lub masz zamiar udać się nad morze, oceanu lub rzekę, wybierz pływające frisbee. Twój pies będzie podekscytowany i uradowany pływaniem po nie. Ale nie rzucaj dyskiem zbyt daleko, gdy jest wietrznie, bo ryzykujesz utratę zabawki na falach.

Czy trzeba go myć?

Tak, musisz to zrobić. Staraj się je myć za każdym razem po zabawie twojego psa. Przetrzyj dysk ze wszystkich drobnoustrojów i błota. Nie używaj mydła ani proszku do czyszczenia. Po prostu umyj przedmiot ciepłą wodą i gąbką. Jeśli jednak masz frisbee z tkaniny, możesz potrzebować gąbki i mydła.

Twarde czy miękkie frisbee latają lepiej?

Wersja twarda leci lepiej i nie musisz się uczyć, jak ją poprawnie rzucać. Tak więc, jeśli twój pies jest nadpobudliwy i skacze naprawdę wysoko, to spodoba mu się gra z twardym frisbee. Z kolei miękkie frisbee są mniej szkodliwe dla zębów psa.

Jaki jest właściwy sposób na rzucenie psim frisbee?

Ważne jest prawidłowe trzymanie frisbee i zwolnienie go, aby dysk mógł dotrzeć do celu, ale nie do okien sąsiadów. Połóż palec wskazujący na wewnętrznej krawędzi dysku. Frisbee pomaga wystrzelić palec wskazujący, dzięki czemu obraca się nieco szybciej. Możesz także chwycić frisbee czterema palcami, dzięki czemu uzyskasz lepszą rotację. Nie można rzucić go płasko lub pod kątem, aby dysk wzniósł się i utworzył krzywą. Eksperymentuj, zmień punkt wyrzutu i poszukaj idealnego kąta. Zauważ, że trajektoria lotu zależy w dużym stopniu od wiatru. Weź to pod uwagę przy planowaniu rzutu.

Jak nauczyć psa złapać frisbee?

Aby nauczyć psa, jak prawidłowo łapać zabawkę, powinieneś popracować nad dwiema rzeczami – złapać i odzyskać. Aby odnieść sukces w nauczaniu, postępuj zgodnie z następującymi instrukcjami:

 • Przytrzymaj dysk ręką do rzucania. Pozwól psu złapać dysk z ręki, nie rzucając go.
 • Skorzystaj z linii, aby pies nie mógł od razu zabrać frisbee.
 • Nie rzucaj dyskiem. Uczysz tylko swojego zwierzaka, jak dobrze łapać.
 • Powtórz to przynajmniej sto razy.

Czy frisbee jest odpowiednią zabawką dla twojego psa?

Cóż, frisbee dla psów nie są koniecznością, ale są świetną zabawką i jednym z najlepszych sposobów na zabawę z twoim przyjacielem. Poza tym jest to dobra metoda treningu i jeszcze jedna opcja aktywności fizycznej dla Ciebie. Gdziekolwiek mieszkasz – na przytulnym przedmieściu lub w ruchliwym mieście, możesz wyprowadzić psa i bawić się z nim. Oczywiście frisbee nie jest rodzajem gry, w którą można grać wszędzie, ponieważ potrzebujesz na nią miejsca, ale nie jest tak trudno znaleźć miejsce. Może to być park, podwórko, boisko, a nawet stadion. Postaraj się znaleźć co najmniej dwie godziny w tygodniu, aby zagrać z psem we frisbee, a zobaczysz, że ta gra bardzo zdyscyplinuje Twojego zwierzaka.

Wniosek

Teraz, gdy masz więcej informacji o frisbee dla psów, wybór najlepszego przedmiotu nie powinien już być dla ciebie wyzwaniem. Oto krótka instrukcja podsumowująca, co jest ważne przy zakupie zabawek z frisbee dla psów:

 • Spójrz na materiał
 • Wybierz jasny kolor
 • Nie zapomnij o flotacji
 • Zastanów się nad rozmiarem

Nie zapominaj, że frisbee to nie tylko zabawka, to narzędzie do nauki dla twojego psa. Spróbuj nauczyć swojego zwierzaka, aby łapał go poprawnie i przyniósł przedmiot z powrotem do ciebie. Postępuj zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, aby uczynić tę grę przyjemną i ekscytującą. Kup najlepszego psiego frisbee i ciesz się radosnym czasem ze swoim przyjacielem.