Automatyczna wyrzutnia piłek

dogblog-witaj-w-pieskim-swiecie

Chociaż nikt nie zaprzecza, że ​​psy są najlepszym przyjacielem człowieka i że należy się z nimi regularnie bawić, są chwile, gdy praca lub życie staną na drodze do zabawy z twoim uroczym czworonożnym towarzyszem. W takich scenariuszach przydatna jest automatyczna wyrzutnia piłek, która pozwala zająć twojego psa zabawą bez twojego udziału. Widzisz, ten niesamowity gadżet automatycznie rzuca piłkę za każdym razem, gdy twój psi przyjaciel wkłada ją z powrotem do pojemnika, dzięki czemu jest fizycznie zaangażowany i zadowolony z cudownej gry.

To powiedziawszy, znalezienie automatycznej wyrzutni piłek dla psów może okazać się dość wymagającą sprawą, ponieważ rynek jest zalany mnóstwem gadżetów różnych producentów. Aby pomóc Ci w poruszaniu się w tym temacie, poniżej znajdują się szczegółowe recenzje wyrzutni. Przejrzyj je, aby znaleźć idealny automat do piłek dla psów, który będzie pasował to twoich poszukiwań.

Istnieją dwie główne kategorie wyrzutni piłek automatyczna i ręczna.

Automatyczne wyrzutnie

Są to urządzenia, które eliminują potrzebę fizycznego rzucania piłką, ponieważ zajmuje się tym automat. Niemniej jednak nadal istnieje potrzeba umieszczenia piłki w rynnie, aby automat mógł ją rzucić na określoną odległość.

Ręczne wyrzutnie

Są to urządzenia, które chwytają piłkę tenisową i pozwalają ją wyrzucić. Właściciele psów wolą je, ponieważ mogą rzucać piłkami na większe odległości. Często te wyrzutnie są tańsze niż ich automatyczne odpowiedniki.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wyrzutni piłek

Wiesz już, jak zabawne mogą być wyrzutnie piłek podczas zabawy ze swoim pupilem. Jeśli jednak nadal masz pytania lub wątpliwości, pomocne mogą być odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Czy miotacze piłek są nieodpowiednie dla psów?

Nie, miotacze piłek są w rzeczywistości bezpieczne i zapewniają świetną zabawę, jeśli wytrenujesz swojego psa, jak prawidłowo łapać. Jeśli właśnie kupiłeś po raz pierwszy wyrzutnię,  zacznij od krótszych rzutów i daj swojemu psu chwilę po wystrzeleniu, aby wysłać go po odebranie piłki.

Jak działa program uruchamiający piłkę?

Większość wyrzutni na rynku używa mechanizmu pręta lub sprężyny, aby pchnąć piłkę na określoną odległość. Wyrzutnia może również zawierać dźwignię, która służy do regulacji siły rzutu w przypadku rzutów na większą odległość. Użytkownik musi tylko załadować piłkę do armaty i wystrzelić.

Jak mogę wyszkolić mojego psa do korzystania z wyrzutni?

Ile czasu zajmie ci nauczanie psa, będzie zależeć od tego, czy twój pies już gra w pobieranie. Aby rozpocząć szkolenie psa, upewnij się, że jest on na smyczy. Następnie weź piłkę, rzuć nią, zachęcając, by ją podniósł. Gdy ją podniesie, daj mu smakołyk i wydaj polecenie upuszczenia. Nie dawaj smakołyku, jeśli upuści piłkę przed wydaniem polecenia. Możesz potrzebować wielu sesji, aby zaczął robić  to dobrze.

Ale kiedy zdobędzie tą umiejętność, rzuć piłką, aby twój pies ją podniósł, a następnie wskaż pojemnik wyrzutni, wydając polecenie upuszczenia. Teraz możesz zacząć wypuszczać piłkę, aby ją łapał.

Jak działa automatyczna wyrzutnia piłek?

Urządzenie ma automatyczny program uruchamiający, z którym psy mogą samodzielnie grać w łapanie i wrzucanie do pojemnika piłki. Piłka jest upuszczana do lejka i system uruchamiania jest aktywowany. Po wcześniej ustawionej prędkości piłka spada do rynny i zostaje wyrzucona.

Jak długo należy grać w rzucanie piłek?

Psy potrzebują regularnych ćwiczeń. Nie należy jednak przesadzać, jeśli w grę wchodzą inne ćwiczenia, wystarczy pograć przez 30 minut.

Jak pokazać mojemu psu upuszczenie?

Możesz użyć poleceń i smakołyków, aby nauczyć swojego psa, kiedy i gdzie upuścić piłkę. Wszystkie psy są w stanie się tego nauczyć twój z pewnością również.

Nagrody w formie smakołyków mogą pomóc w nauczeniu swojego psa upuszczania piłek do lejka. Po prostu zacznij od przetoczenia piłki po podłodze, aby mógł ją podnieść i nakaż jej upuszczenie w zamian za smakołyki przed wprowadzeniem maszyny.

Dodatkowe informacje na temat korzystania z wyrzutni piłek

Chociaż możesz mieć najlepszą automatyczną wyrzutnię piłek dla psów, nie będzie to wiele znaczyło, jeśli Twój pies nie będzie podekscytowany grą. Podziel trening na kilka minut, aby przyciągnąć uwagę i zainteresowanie zwierzaka. Pamiętaj również, że może to wymagać kilku prób, aby twój pies się nauczył, szczególnie jeśli jest to jego pierwsza zabawa z wyrzutnią.